Press

Sidewaysin tiedottajana toimii Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Jos et saa vielä Sidewaysin tiedotteita tai sinulla on kysyttävää festivaaliin liittyen, ota yhteyttä!

PROMOKUVAT

Festivaaleilla esiintyvien artistien promokuvia löytyy täältä.

Sideways 2017 -tapahtumakuvia vapaaseen toimitukselliseen media-käyttöön löytyy täältä. Muistathan mainita kuvaajan ja Sidewaysin nimet käytön yhteydessä, krediitit löytyvät aina kuvatiedoston nimestä (esim: Sideways / Etunimi Sukunimi).

AKKREDITOINTI

Sidewaysin akkreditointi on avautunut. Lue infot ja täytä lomake 31.5.2018 mennessä täällä.

Sideways’ English accreditation form is open until May 31st. Please read general information and fill the form here.

ARTISTIEN HAASTATTELUPYYNNÖT

Alempaa löydät Sideways-esiintyjien haastattelukontaktit. Sovithan kaikki haastattelut hyvissä ajoin ennen festivaalia.

 

ULKOMAISET ARTISTIT:

A Perfect Circle
Liekki Promotion / Tina Jukarainen (044-0723283, tina.jukarainen@bmg.com)

Actress
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Alex Cameron
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Apparat
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Bardo Pond
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Ben Frost
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Cigarettes After Sex
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

The Comet Is Coming
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

The Dead C
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Deerhunter
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Dopplereffekt
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Ezra Furman
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

James Holden& The Animal Spirits
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Jane Weaver
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Makthaverskan
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)


Sony / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com)

The National
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

No Fun At All
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Preoccupations
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Rodriguez
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Silvana Imam
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Sleaford Mods
Playground / Tommi Muhli (044 5400 486, tommi@playgroundmusic.com)

TOKiMONSTA
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Varg
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Visible Cloaks
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Warpaint
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Yamantaka // Sonic Titan
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Young Fathers
Playground / Tommi Muhli (044 5400 486, tommi@playgroundmusic.com)

 

KOTIMAISET ARTISTIT:

Adikia
Rutilus Music (info@rutilusmusic.com)

Antti Autio
Rapu Records (rapurecords@gmail.com)

Dark Buddha Rising
Svart Records / Jukka Taskinen (040-7799618, jukka.taskinen@svartmusic.com)

Detalji
detaljimusic@gmail.com

DJ Kridlokk
Monsp Records (info@monsp.com)

Draama-Helmi
draamis666@gmail.com

Elias Gould
PME Records (info@pmerecords.fi)

Esa Kotilainen
Alt Agency / Henri Tuunanen (050-4937465, henri@altagency.fi)

Gasellit
Universal / Jannika Nyqvist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Gettomasa
PME Records (info@pmerecords.fi)

Henna Emilia & Houreet
Stupido / Joose Berglund (040-5468779, joose@stupido.fi)

Hero Dishonest
cheese@herodishonest.com

HÄN
kerrohanelle@gmail.com

Islaja
Fonal / Sami Sänpäkkilä (sami@fonal.com)

Joni Ekman & Koira
joniekman91@gmail.com

Joose Keskitalo
TBC

K-X-P
Svart Records / Jukka Taskinen (040-7799618, jukka.taskinen@svartmusic.com)

Karina
Pietari Pyykönen (040-7611203, pietari@isthisart.fi)

Kaukolampi
Svart Records / Jukka Taskinen (040-7799618, jukka.taskinen@svartmusic.com)

Kauriinmetsästäjät
Warner / Essi Varila (essi.varila@warnermusic.com)

Keuhkot
TBC

Lasten Hautausmaa
Svart Records / Jukka Taskinen (040-7799618, jukka.taskinen@svartmusic.com)

Lau Nau
Fonal / Sami Sänpäkkilä (sami@fonal.com)

Litku Klemetti
litkuband@gmail.com

M
Solina / Tom Riski (040-1711306, tom@solinarecords.com)

Man Duo
Solina / Tom Riski (040-1711306, tom@solinarecords.com)

Mirel Wagner
Aki Roukala (aki@isthisart.fi)

NYOS
nyosjkl@gmail.com

Oranssi Pazuzu
Svart Records / Jukka Taskinen (040-7799618, jukka.taskinen@svartmusic.com)

Paperi T
Universal / Jannika Nyqvist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Pariisin Kevät
Fullsteam Management / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

PastoriPike
Live Nation / Annika Oksanen (045-6336915, annika.oksanen@livenation.fi)

Plastic Tones
Svart Records / Jukka Taskinen (040-7799618, jukka.taskinen@svartmusic.com)

Risto
Fonal / Sami Sänpäkkilä (sami@fonal.com)

Ruusut
Fullsteam Records / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

Rättö & Lehtisalo
Ektro Records (ektro.records@dnainternet.net)

Siinai
jonas@kaikustudios.com

$now
Live Nation / Annika Oksanen (045-6336915, annika.oksanen@livenation.fi)

Sofa
Warner / Essi Varila (essi.varila@warnermusic.com)

SUAD
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Talmud Beach & Faarao Pirttikangas
Alt Agency / Henri Tuunanen (050-4937465, henri@altagency.fi)

Teksti-TV 666
Alt Agency / Esa Tontti (044-5631430, esa@altagency.fi)

Too Slow
too.slow.hki@gmail.com

Ursus Factory
ursusfactory@gmail.com

Versace Henrik X NCO X Melo
All Day / Feniks Willamo (045-2390170, feniks@allday.fi)

Vesta
Warner / Isadora Kamotskin (isadora.kamotskin@warnermusic.com)

View
Vild / Martin Linnankoski (045-6346656, martin@vildmusic.com)

Virta
virtaband@gmail.com

Yona
Universal Music / Tara Kojonen (tara.kojonen@umusic.com)