Press

Sidewaysin tiedottajana toimii Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Jos et saa vielä Sidewaysin tiedotteita tai sinulla on kysyttävää festivaaliin liittyen, ota yhteyttä!

PROMOKUVAT

Festivaaleilla esiintyvien artistien promokuvia löytyy täältä.

Sideways 2017 -tapahtumakuvia vapaaseen toimitukselliseen media-käyttöön löytyy täältä. Muistathan mainita kuvaajan ja Sidewaysin nimet käytön yhteydessä, krediitit löytyvät aina kuvatiedoston nimestä (esim: Sideways / Etunimi Sukunimi).

AKKREDITOINTI

Sidewaysin akkreditointi avautuu keväällä 2018.

ARTISTIEN HAASTATTELUPYYNNÖT

Alempaa löydät Sideways-esiintyjien haastattelukontaktit. Sovithan kaikki haastattelut hyvissä ajoin ennen festivaalia.

 

ULKOMAISET ARTISTIT:

A Perfect Circle
Liekki Promotion / Nora Norrlin (040-8460116, nora.norrlin@liekkipromotion.com)

Bardo Pond
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Ben Frost
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Cigarettes After Sex
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

The Comet Is Coming
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Deerhunter
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Dopplereffekt
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

James Holden& The Animal Spirits
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Jane Weaver
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)


Sony / Marjo Nevalainen (0207-421500, marjo.nevalainen@sonymusic.com)

The National
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

No Fun At All
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Preoccupations
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Rodriguez
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Silvana Imam
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

Sleaford Mods
Playground / Tommi Muhli (044 5400 486, tommi@playgroundmusic.com)

Warpaint
Johannes Kinnunen (041-5336211, johannes@fullsteam.fi)

 

KOTIMAISET ARTISTIT:

Adikia
Rutilus Music (info@rutilusmusic.com)

Antti Autio
Rapu Records (rapurecords@gmail.com)

Elias Gould
PME Records (info@pmerecords.fi)

Gasellit
Universal / Jannika Nyqvist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Gettomasa
PME Records (info@pmerecords.fi)

DJ Kridlokk
Monsp Records (info@monsp.com)

Hero Dishonest
cheese@herodishonest.com

HÄN
kerrohanelle@gmail.com

Islaja
Fonal / Sami Sänpäkkilä (sami@fonal.com)

Joni Ekman & Koira
joniekman91@gmail.com

Karina
Pietari Pyykönen (040-7611203, pietari@isthisart.fi)

Keuhkot
TBC

Lasten Hautausmaa
Svart Records / Jukka Taskinen (040-7799618, jukka.taskinen@svartmusic.com)

Litku Klemetti
litkuband@gmail.com

M
Solina / Tom Riski (040-1711306, tom@solinarecords.com)

Man Duo
Solina / Tom Riski (040-1711306, tom@solinarecords.com)

NYOS
nyosjkl@gmail.com

Oranssi Pazuzu
Svart Records / Jukka Taskinen (040-7799618, jukka.taskinen@svartmusic.com)

Pariisin Kevät
Fullsteam Management / Katja Vauhkonen (040-7479933, katja@fullsteam.fi)

PastoriPike
Live Nation / Annika Oksanen (045-6336915, annika.oksanen@livenation.fi)

Pyhimys
Universal / Jannika Nyqvist (040-684 2029, jannika.nyqvist@umusic.com)

Rättö & Lehtisalo
Ektro Records (ektro.records@dnainternet.net)

$now
Live Nation / Annika Oksanen (045-6336915, annika.oksanen@livenation.fi)

SUAD
Playground / Tommi Muhli (044-5400486, tommi@playgroundmusic.com)

Ursus Factory
ursusfactory@gmail.com

Versace Henrik X NCO X Melo
All Day / Feniks Willamo (045-2390170, feniks@allday.fi)

Vesta
Vild / Martin Linnankoski (045-6346656, martin@vildmusic.com)

View
Vild / Martin Linnankoski (045-6346656, martin@vildmusic.com)

Yona
Universal Music / Tara Kojonen (tara.kojonen@umusic.com)